Terapia indywidualna

W swojej pracy wykorzystuję

Terapia manualna

Po szczegółowej diagnostyce fizjoterapeutycznej prowadzę terapię manualną wykorzystując techniki i metody indywidualnie dobrane do stanu i potrzeb każdej osoby. Jest to praca nad stawami, mięśniami i więzadłami poprzez stosowanie np. technik mobilizacji, terapii tkanek miękkich. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie bólu, zwiększenie zakresów ruchu jak i rozluźnienie czy rozciągnięcie napiętych mięśni.

Ćwiczenia indywidualne

Ćwiczenia, które są przystosowane do każdego indywidualnie pozwalają na odpowiednie dobranie rodzaju ćwiczeń, ilości powtórzeń i obciążenia do zamierzonego celu. Dzięki temu efekty terapii utrzymują się dużo dłużej. Przyspieszają również powrót do sprawności po urazie czy zabiegu operacyjnym. Ćwiczenia stosowane są także w celu fizjoprofilaktyki.

Kinesiotaping

Specjalne taśmy przyklejone w określony sposób wspomagają redukcję obrzęków, zmniejszenie bólu, korekcję ustawienia stawu. Stosowane są jako uzupełnienie terapii lub wspomagająco po urazach, kontuzjach i w sporcie.

Drenaż limfatyczny

W gabinecie stosuję manualny drenaż limfatyczny oraz drenaż limfatyczny mechaniczny przy wykorzystaniu specjalnego urządzenia i mankietów na nogi. Wykonywany jest w przypadku występowania obrzęku, usprawnia krążenie krwi i limfy.

Elektroterapię

Zabieg leczniczy polegający na stosowaniu różnego rodzaju prądów (np.: TENS, prądy interferencyjne, galwanizacja, elektrostymulacja, jonoforeza itd.). Można go wykorzystać w przypadku ostrego lub przewlekłego bólu, chorobach zwyrodnieniowych, nerwobólach, zapaleniach tkanek miękkich, rwie kulszowej czy stymulacji mięśni.

Po przeprowadzeniu badania już na pierwszej wizycie zaczynamy terapię. Staram się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania, wątpliwości oraz określić możliwe przyczyny dolegliwości. 

Po terapii indywidualnej udzielam konkretnych zaleceń po to, by przedłużyć efekty wizyty i jak najbardziej zminimalizować ryzyko nawrotu dolegliwości. Wspólnie ustalamy również dalszy przebieg fizjoterapii oraz ewentualną częstotliwość wizyt.

Scroll to Top